Veritas IB-AP-SAT Dershaneleri ve Koçluğu Atasehir(Merkez) - Etiler - Fenerbahçe - Suadiye / Milano - Zurich - Dubai

GSM: 0532 557 65 04

  E-Mail: yigit@veritasedu.net
________________

Veritas IB Matematik Dersleri


Veritas ın en iddialı programı IB matematik dersleridir. IB matematik derslerine ilk olarak 2002  yılında başladık. O günden bu yana Türkiye nin en saygın IB okullarının yanı sıra Dubai, İşviçre, İngiltere, Malta, Katar ve ABD den olmak üzere yüzlerce öğrenci onlarca farklı okullar ile IB matematik dersleri çalışmaları yaptık.  Çalışma yaptığımız okullar arasında La Rosey, Seven Oaks,  Cambridge Collegeleri, Tasis, Dubai IB okulları gibi Dünya nın en başarılı IB okullarıda yer almaktadır.

IB programında matematik dersleri üç ayrı programda işlenmektedir. Bunlar ;


IB mathematics Studies Dersleri : Matematik bölümünün en düşük seviye de matematik eğitimi olarak görülmektedir. Fakat içeriğinde Finansal matematik ve İstatistik bulunmaktadır. Burada tüm soruları IB için tasarlanmış hesap makineleri ile yapılmaktadır. Geri kalan konular matematik bölümünün kolay konularıdır. Fakat burada anlatım becerisi ve tecrübe gereklidir. Tamamen uygulamalı matematiktir.  Bu yüzden IB programını bilen tecrübeli matematik öğretmenleri ile çalışılması gereklidir.  Enka , British International , American Comunity School gibi okullarda IB math studies uygulanmaktadır.
 
IB Mathematics Standard Level Dersleri :  IB matematik bölümünün orta seviye dersleridir. Ülkemizde en yaygın uygulanan derslerdir.  Bilimsel Hesap makineli ve hesap makinesiz iki bölümü vardır. Ayrıca istatistik gibi konuları vardır. Çok dikkatli bir eğitim programı içerisinde dersler anlatılmalıdır. Burada öğrencilerin alması gereken notlar çok yüksek olmalıdır.  O yüzden tecrübeli IB öğretmenleri tarafından verilmelidir.

IB mathematics High Level Dersleri :  IB matematik bölümünün yüksek seviye dersleridir. Eğer Ekonomi , Mühendislik gibi bölümleri istiyorsanız almanız gereken derslerdir. Resmen en ağır lise programı ile üniversitelerin mühendislik bölümü 1. sınıf derslerinden oluşur.  Ayrıca İstatistik , Further Calculus, Discrete Math ve Set Theory den oluşan option dersleri vardır.  Bu option bölümlerini bilen öğretmenler ile verilmelidir. Pek çok kişi IB nin ilk yıl derslerini verir ama ardından optionlar başladığı zaman öğrenciyi yüz üstü bırakır. Veritas IB derslerinin farkı buradadır.

IB Further mathematics Dersleri :  IB matematik bölümünün en yüksek seviye dersleridir. Eğer hedefiniz MIT, Stanford, Harvard, Cambridge gibi Dünya nın en iyi üniversiteleri ise bu ders çok önemlidir. Pek çok kişi MIT için sosyal proje vs. ile girmek ister. Danışmanlara milyonlarca lira verende vardır. Fakat bu okulların WEB sitelerine bakarsa IB Further Dersini başaranlar Burslu dahil olmak üzere en iyi bölümlere kabul edilir.  Bir nevi Hesaplaşmadır. Matematik ve Mühendislik matematiklerinin nirvanasıdır. Ülkemizde hiç bir okulda verilmemektedir. Ama Veritas IB kursları bu dersi veren Dünyadaki üç kurumdan biridir.  IB Further Math derslerini hem HL hem de SL boyutunda vermektedir.


Veritas IB matematik Öğretmenleri 
Şükrü Yiğit :
IB matematik bölümünün başkanı ve Veritas kurucusudur. ODTU matematik 94 mezunudur. IBU MBA 2001 mezunudur. Ayrıca LSE programı olan stochastic calculus programını tamamlamıştır. 2002 yılından bu yana IB matematik derslerini vermektedir. Tüm IB matematik option konularını bilmektedir. IB Further Mathematics derslerinin tüm konu başlıklarını vermektedir.


 
Hasan ODTU matematik 2010 mezunudur. Tüm IB derslerini vermektedir. 2012 yılından bu yana IB matematik derslerini vermektedir.  En beğenilen öğretmenimizdir. Karadeniz inatçılığı ile öğrencisini öğreninceye kadar mücadele eder. Pes etmez.

Ertugrul :
Ege Matematik 2010 mezunudur. 2013 yılından bu yana bizimle çalışmaktadır. Özellikle tahta kullanımı , öz verili çalışmaları , ders anlatımları sanatçı tarzındadır.

Nusret Bey :
Boğazici 1996 matematik mezunudur.  Amerika da uzun yıllar üniversitelerde Matematik Bölümlerinde çalışmış akademik kariyer yapmış IB öğretmenidir.  Özellikle bilimsel çalışmalarda çok ihtiyaç duyulan öğretmenimizdir.
 
Uygar Bey : Türkiye 12. olmuş. Boğazici Elektrik Elektronik mezunudur. Zeka ve matematik birleşimidir. Farklı yöntemleri , öğrencilere liderlik etmesi.  Pratik zeka ile konuları anlatması çok iyidir.

Dilara  : Yıldız Matematik ve Doktora programında bir öğretmenimizdir. Eğer takip süreçi en güçlü IB öğretmenimiz kim diye sorarsanız Dilara öğretmenimizdir. Öğrencisini çok etkileyici bir abla gibi takip eder. Hırslı bir öğretmenimizdir.

IB examiner Öğretmenler : Bu kadromuzun dışında çeşitli IB okullarında çalışan IB examiner öğretmenlerimizde bulunmaktadır.

IB etüd öğretmenlerimiz :  Veritas ailesi kendi öğretmenlerini kendisi yetiştirir. Galatasaray ve Boğazici yeni mezunlarından oluşan genç öğretmenlerdir.

 Toplamda 8 asil , 7 etüd öğretmeni olmak üzere 15 kişiden oluşan ekibiz.

Veritas IB matematik dersleri 3 saattir. Bizde dersler üç aşamalıdır.1. Aşama Ders Anlatımı: Bizim derslerimiz 90 dakikadir. IB matematik derslerimizi uzman öğretmenlerimiz verir. Uzman öğretmenlerimiz ya IB examiner veya IB matematik derslerinde en az 4 yillik tecrübeye sahiptir.

2. Aşama Ders Tekrarı Etüdler : IB derslerinin ardından biz etüdler koyarız. Etüdlerimiz de 1-1 dir. Bunlar ücretsizdir. En az 60 dakika dir.  Etüdlerimiz de öğrenci soruları çözer. Çözerken de başındaki öğretmenin gözetimi altındadır. Öğretmenimiz onun nerelerde takıldığının takip eder. İzler. Raporlamasını yapar. Soru çözümlerine yardım eder. Öğrencinin ders tekrarını sağlar. 
3. Aşama  Sınavlar Öncesi Uzun Kamplar :  IB sınavları yıl sonu veya okul sınavları öncesinde en az  6 saati kapsayan uzun Dersler koyarız. Bu uzun derslere kamp deriz.  Bu kamplar  öncesinde öğretmenlerimiz okul Sınavlarında veya IB sınavlarında çıkması muhtemel sorulara benzer sınavlar hazırlanmıştır.  Her  kampta en az 5 sınav denemesi yapılır. Ayrıca soruları çözümü öğrencilere gösterilir. .  

Veritas IB Math Exploration , Extended Essay
  IB nin en zor bölümüdür. Biz bu konularda size yardım ediyoruz. Konu araştırma yazımı konularında. Ayrıca iyi konular ve projeler ile üniversite başvuru projelerine de dönüştürüyoruz.        
        .  
  • img

    IB MATH Exploration

IB MATH HL SL IB Exploration

IB math derslerimizin en zor bölümü bu IB math exploration biz Veritas IB math öğretmenlerimiz ile en ideal çözüm. .

  • img

    IB MATH Exploration

IB MATH HL SL IB Exploration

IB math derslerimizin en zor bölümü bu IB math exploration biz Veritas IB math öğretmenlerimiz ile en ideal çözüm. .