IB Fizik DerslerimizIB fizik dersleri HL ve SL olarak işlenir. IB fizik ilk yıllarında SL ve HL dersleri pek çok okulda aynı formatta işlenmektedir. Fakat IB fizik HL en çok IB nin ikinci yılında değişir.
Pek çok öğrenci standard ilk yılına bakarak IB Fizik derslerini işleyen öğretmeni değerlendirir. Fakat bu büyük bir hatadır.

 IB fizik derslerinin 2. yılında Option dediğimiz en zor dersleri başlar. Bunlar üniversitelerimizin 1- 2 yılında hatta fizik bölümlerinin son sınıflarında görülen dersler girebilmektedir.

Çünkü IB fizik dersleri üniversitelerin Mühendislik bölümleri gerekli derslerdir.  Bu yüzden IB fizik öğretmenlerinde IB tecrübesi olmalıdır.

Örnegin Astro Fizik , Medical Fizik, Nükleer Fizik en zor option konularıdır. Ayrıca Thermo Dinamik gibi IB fizik dersleri gereklidir.

IB physics Internal Assesment DesteğiPek çok IB öğrenci fizik derslerine başladığı öğretmenden bu desteği alamaz. Bu projeler IB derslerinin en önemli kısmıdır. Öyleki IB fizik projeleri 7 üzerinden 1.5 puan değerindedir.

Bu o kadar değerli bir puandır ki IB Fizik HL alan öğrenci dilediği okullara gidebilmek için 7 üzerinden 6 puanı almak zorundadır.  IB fizik derslerinin en zor ve en uğraştırıcı bölümüdür. 

 IB Fizik Projeleri ( IB physics Internal Assesment)  bir fizik deneyinin tasarlanması, ardından o deneyin yapılması,  yapılan deneyde ciddi ölçümlerin yapılması, ardından bir projeye döndürülmesi ve son olarak IB formatında hazırlanıp raporlamasının gereklidir.  

Kesinlikle kopya veya daha önce yapılmamış olması gereklidir. Eğer benzer bir proje olursa hem öğrencinin IB hayatı biter hemde üniversiteler başvurularınızı değerlendirmez. Kara listeye alınmanıza neden olur.

VERITAS IB kurslarının öğretmenleri bunun bilinçindedir. Sizin en güzel projeleri hazırlamanıza yardımcı olur.   Fakat bu desteği bizden IB dersleri alan vermeyi tercih etmekteyiz.


Neden VERİTAS IB fizik dersi öğretmenleri ?IB Fizik öğretmenlerimiz ülkemizdeki hemen hemen pek çok IB okulunun öğrencilerine destek verdiği gibi İşviçreden , İngiltere ye Dubai ve Amerika daki liselerdeki öğrencilere kadar destek hizmeti vermiştir.

Öğretmenlerimiz
Bekir : Bogazici Universitesi Fizik Bölümü
Adem : Bogazici Universitesi, Gebze Teknik
Gökhan : İstanbul Universitesi
Ramazan : Bogazici Universitesi
 

VERITAS IB fizik Dersleri Nasıl İşlenir ?

Veritas IB Fizik dersleri 90 dakikadır.  Öncelikle uzman Veritas ailesinde en az 3 yıl tecrübeli öğretmenlerce verilir. Ardından öğrenci isterse bizden ücretsiz Fizik etüdleri alabilir. Fizik etüdlerini yetiştirmekte olduğumuz öğretmenlere verdiririz.

B matematik derslerimiz IB profesyonelerimizce verilmektedir. IB matematik derslerimizi isterseniz YGS-LYS sınavlarına uyumlu olarakta alabilirsiniz. Isterseniz de SAT matematik ile uyumlu olarak alabilirsiniz.


VERITAS IB fizik Ders Paketleri

Deneme süreci öğrenci öğretmenleri deneyebilir.

Deneme:
Öğrenci ve Öğretmen
buluşması

Konu Tekrarı:
Öğrenci dilediği
konu için bize gelebilir.

IB Boot Kampı:
IB başlanğıç ,
IB ara dönem ve
IB büyük sınav öncesi hazırlık
Kesin Çözüm:
IB garantilii paketimizdir.
1/4   1 Ders 10 Ders 25  Ders
<1/4 saat 2 Saat 20 Saat 50 Saat
Free      
 Öğretmenlerimizi tanıma seansları  Dilediğiniz ve anlamadığınız
konuları çalışabilirsiniz.
IB Finallerine yönelik çalışması Düzenli çalışma
  3 Free exams 15 Free practice exams 30 Free practice exams